Ukupno: 1208331

15.10.2021.
Demo testiranje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže u sklopu javne nabave Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže (ev. broj 45-21-VV-OP) ... The post Demo testiranje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET .

15.10.2021.
CARNET webinar: Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju
Prošli tjedan smo odgovorili na osnovna pitanja o osiguranju i praćenju nastave u virtualnom okruženju, kreiranju i upravljanju timovima ali i tips&tricks za zadatke, sastanke i Whiteboard. Ako ste zbog ... The post CARNET webinar: Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju appeared first on CARNET .

13.10.2021.
Prijave na poslijediplomski specijalistički studij E-učenje u obrazovanju i poslovanju primaju se do 31. listopada 2021. godine. Riječ je o studiju kojega provodi Fakultet organizacije i informatike u suradnji s ... The post Upišite poslijediplomski specijalistički studij E-učenje u obrazovanju i poslovanju appeared first on CARNET .

08.10.2021.
CARNET webinari: Izazovi provedbe akcijskih istraživanja i e-Laboratorij
U proteklim tjednima smo predstavili bogatstvo dostupnih e-Škole digitalnih obrazovnih sadržaja i prikazali smo praktične primjere nastavnih aktivnosti koje uključuju njihovo korištenje u odabranim predmetima - Engleski jezik, Sociologija te ... The post CARNET webinari: Izazovi provedbe akcijskih istraživanja i e-Laboratorij appeared first on CARNET .

07.10.2021.
Poziv na istraživanje tržišta – uređaji za primjenu digitalne tehnologije
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređaja za primjenu digitalne tehnologije u nastavi u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola ... The post Poziv na istraživanje tržišta – uređaji za primjenu digitalne tehnologije appeared first on CARNET .

UNICEF-ov projekt Stop nasilju među djecom

Jedina jaskanska osmoljetka, Osnovna škola ''Ljubo Babić'', uključila se u međunarodni projekt UNICEF-a za sigurno i poticajno okružje u školama.
Ravnateljica jaskanske škole Sanja Sertić o tome kaže: ''Nasilje u društvu i među djecom je u porastu. U našoj školi nije alarmantno stanje, a provođenje ovog programa preventiva je za odgoj djece bez nasilja.'' Pod nasiljem se smatra ponavljanje nekih loših radnji konstantno, pogotovo kad jači maltretira slabijeg – nasiljem se ne smatra obična svađa ili naguravanje na hodniku škole.
Voditeljica programa je školska psihologinja Dubravka Grubišić Rebić, a tu je i koordinacijski odbor sastavljen od devet učitelja. Program traje godinu dana i provodi se u sedam programskih koraka.
Počelo se radionicama za učenike na satovima razrednika gdje su se izrađivala razredna pravila ponašanja, a planiraju se i razne druge aktivnosti.
U program su uključeni i roditelji, kao i svi djelatnici škole koji su prošli edukaciju krajem kolovoza.
Od UNICEF-a su dobiveni materijali i priručnici za učenike, učitelje i roditelje. Cilj je, naravno, sprečavanje nasilničkog ponašanja.
Slijedom pravila programa, učenik koji napravi nešto loše dobije priliku to popraviti nečim dobrim kako bi se na neki način ''iskupio'' – ne biva kažnjen, već čini neko dobro djelo osobi koju je povrijedio.
Sanja Sertić dodaje: ''Program se provodi posvuda po svijetu, a u Hrvatskoj je sad na početku besplatan pa mislim da smo morali iskoristiti tu mogućnost. Sigurno nećemo uspjeti riješiti sve probleme, no nadamo se napretku. Edukacija koju su naši učitelji prošli ulazi u njihovo stručno usavršavanje. Suzbijanje nasilja važno je za djecu sada dok su u školi, a nadamo se da će im pozitivne stvari koje su naučili o toleranciji i nenasilničkom ponašanju koristiti i inače u životu.''