SLUŠAONICA

20.01.2022.
Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti za zaštitu školskih mreža u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža appeared first on CARNET .

14.01.2022.
Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL
U tijeku je phishing kampanja koja cilja korisnike e-Dnevnika. Poruka je poslana s e-adrese: e.dnevnik.potvrde@gmail.com, a sadrži phishing URL koji vodi na formu za krađu korisničkih podataka. Phishing URL – hxxp://e-dnevnik-potvrde[.]c1[.]biz/ ... The post Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL appeared first on CARNET .

05.01.2022.
Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave pomoćne digitalne tehnologije u sklopu projekta "Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju" ... The post Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija appeared first on CARNET .

03.01.2022.
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda", u srijedu 12. siječnja 2022. s početkom u 19 sati održati će se treći webinar u nizu koji donosi priču o MOOC-ovima. Webinar će održati Scientix ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET .

27.12.2021.
INFO Najava radova – CARNET – Osjecko Baranjska zupanija 30.12.2021.
Postovani, U svrhu povecanja kapaciteta na HT-ovoj prihvatnoj tocki na CARNET cvoristu Osijek, CARNET NOC ce izvrsiti nadogradnju dana 30.12.2021. izmedu 07:30 i 08:00 sati,uslijed koje ce doci do kraceg ... The post INFO Najava radova – CARNET – Osjecko Baranjska zupanija 30.12.2021. appeared first on CARNET .

ŠKOLSKI PROJEKTI I AKTIVNOSTI

I tijekom ove školske godine planirani su mnogobrojni projekti i aktivnosti o kojima ćemo Vas redovito izvještavati na našim web stranicama.

• Projekt ŠKOLE 2.0 ima za cilj izgradnju infrastrukture i instaliranje opreme koja će omogućiti povezivanje matične škole sa pet područnih škola (Čeglje, Desinec, Petrovina, Plešivica i Volavje) brzom (optičkom) vezom koja će osigurati prijenos slike i zvuka tzv. videokonferencijska veza.

• Promicanje odgoja i obrazovanja na području zaštite okoliša i održivog razvoja provodimo kroz projekt Eko – škole.

• Rad s darovitim učenicima – projekt koji ima za cilj identifikaciju darovitih učenika, njihovo praćenje i rad s njima u odvojenim skupinama
  • Za sigurno i poticajno okruženje u školama “Stop nasilju među djecom”– UNICEF
  • Prekini lanac nasilja”- UNICEF program za učenike 5.r. o sprečavanju elektroničkog nasilja i radionica za roditelje
  • "Mogu ako hoću" (MAH1 i MAH2) program kojim su se roditelji i učenici u pratnji učitelja i kontakt policajaca upoznali sa samozaštitnim ponašanjem te s opasnostima koje nose sredstva ovisnosti
  • PIA“ (Prevencija i alternativa) - program koji ima za cilj upoznati učenike i informirati ih o štetnostima duhanskih proizvoda, alkohola i opojnih droga
  • Promicanja sigurnog i odgovornog načina korištenja interneta i mobilne telefonije obilježavanjem Dana sigurnijeg Interneta
  • Redovito sudjelovanje u akcijama sakupljanja starog papira u organizaciji UNIJA papira
  • Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti
  • Redovita Škola u prirodi gdje je jedan od programa i obuka neplivača
  • Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha
  • Dan grada – sportski dan – tradicionalna sportska natjecanja na Dan grada 13. studenog
  • Projektni dan (dan otvorenih vrata škole), svake godine je druga tema koja se dogovori na početku školske godine
  • GLOBE projekt  - znanstveno je obrazovni program koji u svom neposrednom okolišu obavljaju različita mjerenja
  • Književni susreti – projekt koji ima za cilj da se učenici upoznaju i uživo razgovaraju s piscima školske lektire
  • Prometne jedinice  - program u kojem se učenici najprije educiraju a kasnije provode nadzor nepropisnog ulaska i parkiranja u školskom prostoru i sudjeluju na natjecanjima
  • Bookmarker projekt – međunarodni projekt u kojem učenici sami izrađuju bookmarkere a zatim ih razmjenjuju
  • Solidarnost na djelu – tradicionalna sabirna akcija novčanih sredstava za najpotrebnije u suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem

Važno je napomenuti da se ovi projekti provode kontinuirano već niz godina. Cilj nam je održati ovo projekte, poboljšavati ih te uvoditi nove projekte koji će imati za cilj poboljšati kvalitetu obrazovanja  naših učenika i njihov boravak u školskom prostoru.