preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Ljubo Babić" Jastrebarsko

Login
Tražilica

VOZNI RED

Raspored zvona

   Prije podne
   8:00–8:45–prvi sat
   8:45–8:50–mali odmor
   8:50–9:35–drugi sat
   9:35–9:40–mali odmor
   9:40–10:25–treći sat
   10:25–10:40–veliki odmor
   10:40–11:25–četvrti sat
   11:25–11:30–mali odmor
   11:30–12:15–peti sat
   12:15–12:20–mali odmor
   12:20–13:05–šesti sat
   13:05-13:10 - mali odmor
   13:10–13:55-sedmi/nulti sat

   Poslije podne
   14:00–14:45–prvi sat
   14:45–14:50–mali odmor
   14:50–15:35–drugi sat
   15:35–15:40–mali odmor
   15:40–16:25–treći sat
   16:25–16:40–veliki odmor
   16:40–17:25–četvrti sat
   17:25–17:30–mali odmor
   17:30–18:15–peti sat
   18:15–18:20–mali odmor
   18:20–19:05–šesti sat

 

 

SLUŠAONICA

OD VRTIĆA DO ŠKOLE

MONOGRAFIJA ŠKOLE

KNJIŽNICA ONLINE

SIGURNIJI INTERNET

 

NAGRADA GRADA

Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 1. 2011.

Ukupno: 1643607
Danas: 13

Korisni linkovi

 

Projekt Eko škole
Eko-škole su program Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš - FEE (Foundation for Environmental Education) utemeljene 1981. godine pri Vijeću Europe.
Cilj Zaklade je promicanje odgoja i obrazovanja na području zaštite okoliša i održivog razvoja.
Naglasak je na osposobljavanju donositelja odluka svih dobi, počevši od primarne skrbi o okolišu do uspostave programa obuke za postizanje održivog razvoja.
FEE je službeni međunarodni voditelj svih aktivnosti na provođenju programa Eko-škole.
U Zakladu za odgoj i obrazovanje za okoliš do sada je uključeno 27 europskih država punopravnih članica i nekoliko vaneuropskih država.
Pokret prijatelja prirode "Lijepa naša" zadužen je za nacionalnog koordinatora i voditelja buduće suradnje, kao i za provođenje pripadajućih programa u Hrvatskoj.

Osnovna škola ''Ljubo Babić'' u međunarodni program eko–škola uključila se u svibnju 2006, a eko-aktivnosti škole počele su osnivanjem eko odbora.
Godinu dana kasnije Međunarodna koordinacija za Eko-škole, na prijedlog Hrvatskog povjerenstva Zaklade za odgoj i obrazovanje, dodijelila je našoj školi status Međunarodne Eko-škole. To znači da je naša škola u cijelosti ispunila uvjete iz smjernica za provedbu programa Eko-škole i uredno izvršila sve potrebne radnje za stjecanje ovog međunarodnog priznanja u što su se imali prilike uvjeriti članovi povjerenstva i ocjenjivačkog suda. Svečanost dodjele certifikata i Zelene zastave bila je 27. travnja 2007. u Zagrebu, u velikoj kino-dvorani Studenskog centra a nakon toga je uslijedila i svečanost podizanja Zelene zastave u našoj školi.
Nakon procjene stanja okoliša odlučeno je da će glavna ekološka tema biti selektivno prikupljanje i zbrinjavanje otpada.
Donesen je plan djelovanja i raspisan natječaj za izbor eko-kodeksa u kojem su sudjelovali svi učenici škole.
Odabrana je eko–poruka koja je postala slogan škole: ''Čuvajmo okoliš za svoje dobro! Neka nam zemlja sretna bude, za čistoću svi se trude! Posadi u zemlji cvijet i odmah je ljepši svijet.''
Kako se školska učenička zadruga zove ''Grozdek'', za eko-znak škole odabran je grozd. Uređenje okoliša škole, zelenih površina u gradu, zbrinjavanje, recikliranje i ponovno korištenje otpada te uklanjanje i zaustavljanje širenja divljih deponija postaju prioritet šire društvene zajednice pa tako i učenika i djelatnika jaskanske škole.
Preko eko-odbora škola se povezala s lokalnom zajednicom od koje je dobila punu podršku i veliku pomoć u ostvarenju eko-ciljeva.
U školi je postavljanjem kutija za papir pokrenuto odvajanje papira od ostalog otpada.
Kratkim porukama-podsjetnicima postavljenima po cijeloj školi potiče se kod učenika svijest o štednji vode i električne energije.
Osnovana je eko-patrole čiji je zadatak vođenje zabilješki o stanju u školi i okolišu škole.
Učenici ekološke skupine obilježavaju važne datume za očuvanje okoliša prigodnim plakatima na panoima u predvorju škole te referatima za vrijeme nastave, uređuju školski akvarij, brinu o uređenju učionica i cvijeća na hodnicima, uzgajaju pčele, vrcaju med… brinu se za svoj okoliš.
Dan kruha obilježava se svake godine prodajnom izložbom i svečanošću na glavnom gradskom trgu.
U sklopu Dana jabuka sade se i beru jabuke te posjećuju voćnjaci u okolici škole, a učenici odlaze u prirodi i za vrijeme školske kestenijade.
U školi se provode akcije prikupljanja starog papira u kojoj su uključeni svi učenici škole, a velika količina prikupljenog papira s prošle akcije (više od 5000 kg!) odvezena je na reciklažu.
Uz pomoć školskih eko-koordinatorica Marije Božić, Nade Jurković i Grozdane Lesički te školskih eko-kumova, Mihaela Zmajlovića, direktor Komunalnog Jastrebarsko i predsjednika jaskanske Turističke zajednice i Damira Županića iz tvrtke Ireks aroma d.d. koja svoj pogon ima u Jastrebarskom organiziraju se predavanja o selektivnom prikupljanju i recikliranju otpada te o zdravoj prehrani i malim eko-savjetima kojima se može puno pomoći našem gradu, državi i planeti.
Zelena zastav koja vijori ispred škole obavezuje da se ekološka svijest promovira još više i bolje. Ideja o očuvanju prirode utkana je u školski kodeks kao i eko-himnu.

 

Tekst eko-himne

Ovo je himna škole iz Jaske
Za svu djecu, učitelje i raske,
Za sve klince iz prvog a,
Za sve frajere iz osmog b.

Ovo je himna za sve nas,
Zato pjevajmo u sav glas.
Neka pozorno sluša svako,
Da o prirodi brinemo jako!

Uzgajamo jabuke, uzgajamo pčele,
Ukusan nam med, svi ljudi vele.
Volimo drveće i razno cvijeće,
Stvarno ne podnosimo nikakvo smeće!

Ovo je himna za sve nas,
Zato pjevajmo u sav glas.
Neka pozorno sluša svako,
Da o prirodi brinemo jako!
  

tekst: učenica Ira Ribarić,
glazba: učiteljica Maja Kraljev

Eko himnu u MP3 formatu možete preuzeti/poslušati ovdje.

Status Eko-škole obnavljamo redovito od od 2007.g.



 EkoHimna.mp3

preskoči na navigaciju