09.01.2020.
Postovani korisnici, U ponedjeljak, 13.01.2020., CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme na podrucju: – Varazdinske zupanije u vremenu od 11:00 do 12:00 sati i – Medjimurske zupanije u ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske i Medjimurske zupanije, 13.01.2020. appeared first on CARNET .

27.12.2019.
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS"
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “DOTS - Development of transversal skills in STEM”. Cilj je projekta razvijati ... The post Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS" appeared first on CARNET .

19.12.2019.
U sklopu programa e-Škole isporučeno 26 350 prijenosnih računala
U više od 1200 škola diljem Hrvatske CARNET je isporučio 26 350 prijenosnih računala za učitelje i nastavnike u vrijednosti od 98,59 milijuna kuna. Riječ je o modelima prijenosnih računala ... The post U sklopu programa e-Škole isporučeno 26 350 prijenosnih računala appeared first on CARNET .

16.12.2019.
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak - Usluge organizacije događanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge organizacije koordinacijskih radionica, osvježenja za događanja i sastanke s dionicima i organizacija regionalnih susreta. Svrha provedbe istraživanja ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak - Usluge organizacije događanja appeared first on CARNET .

13.12.2019.
Istraživanje tržišta – nadogradnja sustava SIGMA
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – nadogradnja sustava SIGMA appeared first on CARNET .

MEĐUNARODNI ETWINNING SEMINAR
Autor: Administrator , 10. 12. 2019.

Senka Javorović učiteljica Engleskog jezika i voditeljica eTwinning aktivnosti u našoj školi sudjelovala je na međunarodnom seminaru koji je održan u Beogradu od 28. do 30. studenoga 2019. u organizaciji Fondacije Tempus te Nacionalne službe za podršku Republike Srbije. Kontaktni eTwinning seminar pod nazivom ''Language teaching and learning through eTwinning'' bio je namijenjen eTwinning početnicima te kao platforma za moguće naredne projekte te uspostavljanje novih kontakata među učiteljima na eTwinning platformi.

Predavanje  ''E-quality in project–based language teaching'' održala je Ana Jovanović, prof.dr., izvanredni profesor Fakulteta filologije u Beogradu, a predavanje ''Methods and strategies in language teaching and learning through eTwinning projects'' eTwinning ambasadorice i učiteljice engleskog jezika Alicia Díez iz Ujedinjenog Kraljevstva i Marie Fournès Kyrykyszyn iz Francuske. Radionice na kojima su sudjelovali učitelji iz 11 europskih država imale su cilj uspostavljanje novih kvalitetnih eTwinning projekata te osiguravale suradnju između učitelja i na nekim KA1 potencijalnim projektima. Teme radionica bile su ''ABC of Erasmus+ (KA1 And KA2)'', ''ABC of eTwinning'', ''Finding partners for eTwinning Projects'', ''Developing eTwinning Projects (How to start?/Defining Project Topic)'' i ''Project Planning''.

U ovom seminaru iz naše države sudjelovale su učiteljice Engleskog jezika Lana Čiček iz Osnovne škole ''Ivana Kukuljevića Sakcinskog'' iz Ivanca i Senka Javorović iz Osnovne škole ''Ljubo Babić'', Jastrebarsko. Na seminaru započele su suradnju na novom projektu koji će početi u siječnju 2020. pod nazivom ''Old Games – New Gamers''. Učitelji partneri u projektu bit će učitelji Engleskog jezika iz Poljske Artur Kołucki i  Kasia Gładysz, a iz Republike Srbije učiteljice Engleskog jezika Birsena Mahmutović i Nevena Begović.

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+. To je internetski portal, virtualno mjesto namijenjeno komunikaciji između odgojno-obrazovnih stručnjaka,  učitelja, profesora, odgajatelja i drugih odgojno-obrazovnih djelatnika. eTwinning portal koristi  se već 14 godina, a prema zadnjim podacima dobivenim na međunarodnom kontaktnom seminaru u Beogradu odvija se na 31 jeziku, u 44 države, na 202 398 škola, te ima 747 482 registriranih korisnika.

Rad s učenicima na eTwinningu ima velik utjecaj na usvajanje jezičnih kompetencija učenika i razvoj njihovih vještina. Učenici osim zajedničkog rada na projektima razvijaju svoju kreativnost, informatičko-komunikacijske kompetencije, vrednuju svoj rad, međusobno se vrednuju, ispravljaju i ocjenjuju, te vrlo često sami biraju metode izrade projekta, sakupljaju podatke, istražuju i prezentiraju svoj rad.

Osim prednosti koje eTwinning pruža učenicima u njihovom učenju eTwinning ima i ogroman utjecaj na razvijanje kompetencija učitelja koji na ovaj način razvijaju svoje informatičko-komunikacijske kompetencije, organizacijske kompetencije, upotrebljavaju međupredmetne teme  iz Školskog kurikuluma, te razvijaju i odabiru odgovarajuće metode i strategije podučavanja te potiču ostale suradnike na suradništvo i timski rad.

Osim sudjelovanja učitelja u raznim međunarodnim projektima u kojima se naglasak stavlja na razvoj građanskog društva, uvažavanje različitosti, inkluziji, širenju mreže prijateljstva i suradništvo, portal nudi i stručna usavršavanja u obliku mrežnih seminara, webinara, mrežnih edukacija te radionica u živo i međunarodnih seminara koji se organiziraju uz podršku Nacionalnih službi za podršku.  eTwinning mobilnost može prijaviti registrirani korisnik eTwinning portala preko ustanove u kojoj radi. Ono ulazi u individualno usavršavanje odgojno-obrazovnog djelatnika, a uspjeh ulaska u mobilnost ovisi o kvaliteti i kreativnosti same prijave.

Senka Javorović, učiteljica Engleskog jezika